Technical Details
| Brand | Intex |
| Model | IT-PB11K |
| Model Name | IT-PB11K |
| Item Weight | 308 g |
| Product Dimensions | 14.2 x 2.6 x 6.3 cm |
| Item model number | IT-PB11K |
| Additional Features | Brand - Intex, Model ID - IT-PB11K, Compatible For - Micro USB, Capacity - 11000 mAh, Color - Black, Power Input - DC5V / 2.1A, Power Source - Mini USB, Output Power - 5V 1A, 5V2A & 5V 2A, LED Indicator - Yes |
| Included Components | Power Bank |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Battery Capacity | 11000 milliamp_hours |
| Material | Plastic |
Warranty Details: 1 year on product


Comments
Post a Comment