Technical Details
| OS | Android |
| RAM | 1 GB |
| Item Weight | 145 g |
| Product Dimensions | 13.7 x 0.8 x 6.9 cm |
| Item model number | SM-J200GZDHINS |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | GSM, (850/900/1800/1900 MHz), HSDPA, 3G, (850/900/1900/2100 MHz), 4G LTE, GPRS, EDGE, WiFi |
| Special features | Video Calls,Dual SIM,GPS,Music Player,Video Player,FM Radio,Accelerometer,Proximity sensor,E-mail,Expandable Memory: 128GB |
| Other camera features | 8MP Camera |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 145 Grams |
| Colour | Gold |
| Battery Power Rating | 2000 |
| Whats in the box | Handset, Battery, Charger and User Guide |



Comments
Post a Comment