LeEco Le 2 Mobile Phone Information
Colour: Gold
Technical Details
| OS | Android Marshmallow with EUI 5.8 |
| RAM | 3 GB |
| Item Weight | 154 g |
| Product Dimensions | 15.1 x 0.8 x 7.4 cm |
| Item model number | X526 |
| Wireless communication technologies | Bluetooth;WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | GSM;(850/900/1800/1900 MHz);3G;WCDMA;(850/900/1900/2100 MHz);4G LTE |
| Special features | ;;Dual SIM;GPS;Music Player;Video Player;;Gyroscope;Magnetometer;Gravity sensor;Proximity sensor;Light sensor;Infrared sensor;Fingerprint sensor |
| Other camera features | 8MP |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 155 Grams |
| Colour | Gold |
| Battery Power Rating | 3000 |
| Phone Talk Time | 30 Hours |
| Phone Standby Time (with data) | 500 Hours |
| Whats in the box | Handset, USB Type-C Charging Cable, Charging Adapter, Sim Tray Eject Tool, Quick Start Guide and Protective cover |
Warranty & Support
Warranty Details: 1 year manufacturer warranty for device and 6 months manufacturer warranty for in-box accessories including batteries from the date of purchase










Comments
Post a Comment