Moto G5 Mobile Phone Information
Colour: Fine Gold
Technical Details
| OS | Android |
| RAM | 3 GB |
| Item Weight | 145 g |
| Product Dimensions | 14.4 x 7.3 x 1 cm |
| Item model number | XT1677 |
| Wireless communication technologies | Bluetooth 4.2, WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | GSM, (850/900/1800/1900 MHz), UMTS, HSPA+(850/900/2100 MHz), 4G LTE, B1, (3/5/8/40), GPRS, EDGE |
| Special features | Dual SIM, Music Player, Video Player, FM Radio, Accelerometer and Gyroscope, Proximity sensor, Ambient light sensor, E-mail |
| Other camera features | 13MP rear camera with fast auto-focus and professional mode | 5MP wide-angle selfie camera |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 145 Grams |
| Colour | Fine Gold |
| Battery Power Rating | 2800 |
| Whats in the box | Handset, Charger, Wired Earphones, Battery, Getting Started Guide |
Warranty & Support
Warranty Details: 1 year manufacturer warranty for device and 6 months manufacturer warranty for in-box accessories including batteries from the date of purchase








Comments
Post a Comment