Product description
20MP front selfie Moonlight Camera for a perfect selfie with 4GB RAM and 32GB Internal Memory. Dual Hybrid SIM.
Vivo V5 Mobile Phone Information
Technical Details
| OS | Android |
| RAM | 4 GB |
| Item Weight | 154 g |
| Product Dimensions | 15.4 x 0.8 x 7.6 cm |
| Item model number | V5 |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | GSM, (850/900/1800/1900 MHz), 3G, HSDPA, (850/900/2100 MHz), 4G LTE, (2100/1800/850/2300 MHz) |
| Special features | Dual SIM, GPS, Music Player, Video Player, FM Radio, Fingerprint (front-mounted) sensor, Accelerometer, Gyro sensor, Proximity sensor, eCompass, E-mail |
| Other camera features | 20MP |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 155 Grams |
| Colour | Space Grey |
| Battery Power Rating | 3000 |
| Whats in the box | Handset, Earphone, User Manual, microUSB to USB Cable, USB Power Adapter, SIM Ejector, Silicon Back Cover, Screen Guard (applied on screen) |
Warranty & Support
Warranty Details: 1 year manufacturer warranty for device and 6 months manufacturer warranty for in-box accessories including batteries from the date of purchase




Comments
Post a Comment