Apple iPhone 7 128GB Mobile Phone Information
Style: iPhone 7 | Size: 128 GB
Technical Details
| OS | IOS |
| RAM | 2 GB |
| Item Weight | 136 g |
| Product Dimensions | 13.8 x 0.7 x 6.7 cm |
| Item model number | Iphone 7 |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | GSM, CDMA, HSPA, EVDO, 4G LTE |
| Special features | Single SIM, GPS, Music Player, Video PlayerTouch ID fingerprint sensor, E-mail |
| Other camera features | 7MP |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 135 Grams |
| Colour | Red |
| Battery Power Rating | 1960 |
| Phone Talk Time | 14 Hours |
| Whats in the box | EarPods with Lightning Connector (wired), Lightning to 3.5mm Headphone Jack Adapter, Lightning to USB Cable, USB Power Adapter |
Warranty & Support
Warranty Details: 1 year manufacturer warranty for device and 6 months manufacturer warranty for in-box accessories including batteries from the date of purchase





Comments
Post a Comment