Asus Zenfone 3 ZE520KL-1A035IN Mobile Phone Information
Model Number: ZE520KL-1A035IN | Style: New
Technical Details
| OS | Android |
| RAM | 3 GB |
| Item Weight | 145 g |
| Product Dimensions | 14.7 x 0.8 x 7.4 cm |
| Item model number | ZE520KL-1A035IN |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | GSM, (850/900/1800/1900 MHz), 3G, WCDMA, 4G LTE, (B1/5/8), FDD, (B1/3/5/8), TD, (B40) |
| Special features | Dual SIM, Music Player, FM Radio, Accelerometer, eCompass, Proximity sensor, Hall sensor, Ambient light sensor, Fingerprint sensor, RGB sensor, IR sensor, Gyro sensor |
| Other camera features | 16MP |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 145 Grams |
| Colour | Black |
| Battery Power Rating | 2650 |
| Whats in the box | Handset, Adaptor, Earphone Headset, User Manual and Warranty Card |
Warranty & Support
Warranty Details: 1 year manufacturer warranty for device and 6 months manufacturer warranty for in-box accessories including batteries from the date of purchase
Product description
Model Number:ZE520KL-1A035IN | Style name:New
Zenfone 3 is an agile, exquisite design inspired by the beauty of nature. A glass and metal wonder that captures the world with absolute clarity. An extraordinary smartphone for a life less ordinary.










Comments
Post a Comment