Asus Zenfone 3s Max ZC521TL-4G006IN Mobile Phone Information
Colour: Gold
Technical Details
| OS | Android |
| RAM | 3 GB |
| Item Weight | 177 g |
| Product Dimensions | 15 x 0.9 x 7.4 cm |
| Item model number | ZC521TL-4G006IN |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | GSM, (850/900/1800/1900 MHz), 3G, UMTS, WCDMA, (1/2/5/8), 4G LTE, TD(34/39), FDD, (1/3/5/7), TDD, (38/39/40/41), GPRS, EDGE |
| Special features | Dual SIM, GPS, Music Player, Video Player, FM Radio, Accelerator, eCompass, Proximity sensor, Ambient light sensor, Fingerprint sensor, E-mail |
| Other camera features | 8MP |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 175 Grams |
| Colour | Gold |
| Battery Power Rating | 5000 |
| Whats in the box | Handset, Standard USB Cable, Adaptor, User Manual, Warranty Card and Earphone Headset |
Warranty & Support
Warranty Details: 1 year manufacturer warranty for device and 6 months manufacturer warranty for in-box accessories including batteries from the date of purchase
Product description
Colour:Gold
UNBOXED NEW MOBILE with almost 12 Months warranty 3 GB RAM | 32 GB ROM | Expandable Upto 2 TB 5.2 inch HD Display 13MP Primary Camera | 8MP Front 5000 mAh Polymer Battery





Comments
Post a Comment