iBall CompBook Excelance Laptop, 11.6", Quad Core, 2 GB, 32 GB, Win 10 Original Rs.9,699/- (EMI starts at Rs. 866.29 /- per month)
iBall CompBook Excelance Laptop Information
Technical Details
| Brand | iBall |
| Colour | Special Grey |
| Screen Size | 11.6 Inches |
| Item Weight | 1.5 Kg |
| Product Dimensions | 31 x 23 x 6.4 cm |
| Item model number | WQ149r |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Atom |
| Processor Speed | 1.83 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 2 GB |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Hard Drive Size | 32 GB |
| Hard Drive Interface | USB 2.0 |
| Hardware Platform | Windows |
| Operating System | windows |
Product description
Processor Intel® Atom Processor (Up to 1.83 GHz, Quad Core Z3735F) Design and Display 29.46cm (11.6") HD Screen 1366*768 Touch Pad with Multi-Touch functionality Camera 0.3 MP Camera Memory & Storage 2GB DDR3 RAM 32GB In-built storage Micro SD Slot, expandable up to 64GB Speakers Dual Speakers Single 3.5mm Combo Jack for Headphone & MIC Operating System Windows 10 Also available with Windows 10 Pro. Call for details. Connectivity Wi-Fi 802.11 b/g/n Bluetooth Ver. 4.0 Mini HDMI Ver. 1.4a 2 x USB 2.0 ports Battery Battery - 10,000mAh Li-Polymer Warranty 1 Year (6 Months for Adapter) Dimension and Weight 29.1x20.3x2.4cm 1.09kg Package contents: 11.6" iBall CompBook User Manual Power Adapter
Price Rs.9,810/-(1% Off)
Deal Price Rs.9,699/-
EMI starts at Rs. 866.29 /- per month
Buy Now
- Get link
- X
- Other Apps
Labels:
11.6"
2 GB
32 GB
Computer Accessories
Computers
Desktop
iBall
iBall CompBook Excelance Laptop
Laptop
Quad Core
Win 10 Original
- Get link
- X
- Other Apps



Comments
Post a Comment