Lenovo Miix 510-12ISK 12.2-inch Touchscreen Laptop (6th Gen Core i3-6100U/4GB/128GB/Windows 10 Home/Integrated Graphics), Silver Rs.55,590/- (EMI starts at Rs. 4,665.83 /- per month)
Lenovo Miix 510-12ISK 12.2-inch Touchscreen Laptop Information
Style: core_i3
Technical Details
| Brand | Lenovo |
| Series | Miix |
| Colour | Silver |
| Screen Size | 12.2 Inches |
| Maximum Display Resolution | 1920x1080 |
| Item Weight | 1.9 Kg |
| Product Dimensions | 35 x 26.4 x 7.6 cm |
| Item model number | 510-12ISK |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Speed | 2.3 GHz |
| RAM Size | 4 GB |
| Memory Technology | DDR3 |
| Hard Drive Size | 128 GB |
| Hard Disk Technology | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi, Bluetooth-V4 |
| Rear Webcam Resolution | 5 Pixels |
| Front Webcam Resolution | 2 |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Average Battery Life (in hours) | 3.9 Hours |
| Lithium Battery Energy Content | 39 Watt Hours |
| Included Components | Laptop, Battery, AC Adapter, User Guide, Manuals |
Warranty & Support
Warranty Details: 1 year warranty provided by the manufacturer from date of purchase
























Comments
Post a Comment