Lenovo Phab 2 Plus Smartphone (Grey, JBL earphones) Rs.14,999/- (EMI starts at Rs. 1,339.67 /- per month)
Lenovo Phab 2 Plus Mobile Phone Information
Colour: Gunmetal Grey
Technical Details
| OS | Android |
| RAM | 3 GB |
| Item Weight | 218 g |
| Product Dimensions | 17.4 x 0.6 x 8.8 cm |
| Item model number | ZA1C0005IN |
| Wireless communication technologies | Bluetooth, WiFi Hotspot |
| Connectivity technologies | GSM, (B2/3/5/8), UMTS, (B1/2/4/5/8), 3G, TD-SCDMA, (B34/39), 4G LTE, FDD, (B1/2/3/5/7/8/20), TDD, (B38/39/40/41), CDMA, (BCO), (B2/4/5/7/12/13/17) |
| Special features | Dual SIM, GPS, Music Player, Video Player, FM Radio, G sensor, P sensor, L sensor, eCompass, Gyroscope, Hall sensor, Battery manager, Vibrator, Fingerprint sensor, E-mail |
| Other camera features | Rear:13MP Dual Camera, Front:8MP - Background Blur, Background Swap, Augmented Reality, Night Shoot Enhancement |
| Form factor | Touchscreen Phone |
| Weight | 220 Grams |
| Colour | Gunmetal Grey |
| Battery Power Rating | 4050 |
| Phone Talk Time | 23 Hours |
| Whats in the box | Handset, Charger, JBL Earphones, Safety/Warranty Guide and Quick Start Guide |
Warranty & Support
Warranty Details: 1 year manufacturer warranty for device and 6 months manufacturer warranty for in-box accessories including batteries from the date of purchase







Comments
Post a Comment