Penta T-PAD Detachable Touchscreen Laptop(Intel Quad Core Upto 1.84GHz/ Window 10/ 2GB RAM/ 32GB) Rs.8,799/- (EMI starts at Rs. 785.90 /- per month)
Penta T-PAD Detachable Touchscreen Laptop Information
Technical Details
| Brand | Penta |
| Screen Size | 10.1 Inches |
| Item Weight | 1.7 Kg |
| Product Dimensions | 30 x 24 x 8 cm |
| Item model number | WS1001Q |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Phenom Quad-Core |
| Processor Speed | 1.84 GHz |
| Processor Count | 1 |
| RAM Size | 2 GB |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Hard Drive Size | 32 GB |
| Hard Drive Interface | eSATA |
| Hardware Platform | Windows |
| Operating System | Windows |
Product description
Specification CPU: 1.3 GHz Quad Core RAM 1 GB DDR3 Internal Storage 16 GB Screen 10.1" /Resolution:1280*800/IPS Display , 16:9 aspect ratio Touch Panel 5 point Multitouch Storage Extended Up to 32GB micro SD Camera 2.0 Front / 5.0 Mega pixels back Wi-Fi 802.11b/g/n Bluetooth Yes, ver 3.0 SIM Slot Yes (Dual - 3G+3G) Voice Call Yes Operating System Android 4.4.2 KitKat Language English / Multi language HTML5 Yes Video player MP4, MPEG4, H263 ,H264, WMA v9, MKV Audio player WAV, MP3, MIDI, AAC, APE, MP2, AMR Photo JPG, PNG, BMP, GIF Office WPS office Input Methods Android Keyboard USB port Micro USB 2.0 Micro-SD slot Up to 32GB micro SD Earphone Jack 3.5mm stereo phone jack SIM Card Yes HDMI Yes (Micro) Speaker Built-in Stereo speaker
Deal Price Rs.8,799/-
EMI starts at Rs. 785.90 /- per month
Buy Now
- Get link
- X
- Other Apps
Labels:
Computer Accessories
Computers
Desktop
Laptop
Penta
Penta T-PAD Detachable Touchscreen Laptop(Intel Quad Core Upto 1.84GHz/ Window 10/ 2GB RAM/ 32GB)
- Get link
- X
- Other Apps




Comments
Post a Comment