- High-speed USB 3.0 in a small, ultra-low-profile flash drive
- Stay-put storage for notebooks, game consoles, in-car audio and more
- Recover lost or corrupted files with a year's subscription to SanDisk RescuePRO
- Contact SanDisk Customer support on 18001022055 for assistance
SanDisk Ultra Fit 64GB USB 3.0 Pen Drive Information
Size: 64GB
Technical Details
| Brand | SanDisk |
| Model | SDCZ43-064G-G46 |
| Model Year | 2014 |
| Item Weight | 9 g |
| Product Dimensions | 1.9 x 1.6 x 0.9 cm |
| Item model number | SDCZ43-064G-G46 |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Digital Storage Capacity | 64 GB |
| Hardware Interface | USB 3.0 |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Contains Liquid Contents | No |
| Includes Rechargable Battery | No |
| Programmable Buttons | No |
Warranty & Support
Warranty Details: 5 year manufacturer warranty






Comments
Post a Comment